Spotkanie

Czym się zajmujemy

Fot Adriana Tomusiak

Sięgnij do swoich marzeń

Terapia
Chcemy Ci pomóc

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Psychotraumatologia

Wsparcie dla osób, które doświadczyły silnie stresujących sytuacji, były uczestnikami wypadku, klęski żywiołowej, napadu, gwałtu czy przemocy i w rezultacie mogą borykać się z wieloma dolegliwościami takimi jak problemy ze snem; stany lękowe, problemy z koncentracją; rozpamiętywanie traumatycznego wydarzenia; natrętne myśli i zachowania; poczucie winy, wstyd; zaburzenia odżywiania; stany depresyjne; myśli samobójcze; trudności z utrzymywaniem relacji z innymi ludźmi; rozdrażnienie; napady złości lub agresji; koszmary senne.

Zaburzenia pamięci i innych funkcji poznawczych

Osłabienie funkcji poznawczych może mieć wiele przyczyn: zmęczenie, choroby, wiek lub przyjmowane leki. Mogą być to również inne czynniki o podłożu psychicznym. Niezależnie od przyczyn świadomość utraty pamięci jest ogromnym przeżyciem dla każdej osoby. Ale tak jak mięśnie pamięć można ćwiczyć i przedłużyć lub poprawić swoją wydolność.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu

Wspieramy rodziców zaniepokojonych rozwojem swojego dziecka. Pomagamy rozwijać kompetencje komunikacyjne i społeczne. Uczymy rozpoznawać i nazywać emocje. Uczymy dzieci właściwych zachowań w różnych sytuacjach interpersonalnych.

Problemy wychowawcze

Jakże ciężko czasami uzyskać porozumienie pomiędzy rodzicami i dziećmi. Z drugiej strony jak niewiele trzeba aby zacząć ze sobą rozmawiać słuchając siebie nawzajem i szanując swoje potrzeby. Postaramy się Wam pomóc we wzajemnym zrozumieniu i zbudowaniu dobrych relacji.

Diagnostyka testem MMPI-2

Doskonałe narzędzie diagnostyczne, pozwalające na wielowymiarową ocenę funkcjonowania psychicznego człowieka.
Wyniki testu wraz z wywiadem diagnostycznym pozwalają na rozpoznanie zaburzeń lękowych, osobowości jak i depresyjnych.

Psychoonkologia

Motywacja i nastrój mają ogromne znaczenie podczas terapii onkologicznej. W chwilach zwątpienia i zniechęcenia do dalszego stawiania czoła chorobie konieczne jest profesjonalne wsparcie psychologa. Wsparcia w tej trudnej sytuacji wymagają również bliscy osoby chorej.

Terapia dla par

Dobre relacje w związkach opierają się na pewnych wartościach. Są nimi między innymi : odpowiednia komunikacja, wzajemne zrozumienia, akceptacja. Gdy w Waszym związku pojawią się problemy, pomożemy Wam je pokonać.

Depresja

Ta podstępna, wciągająca powoli, tygodniami, miesiącami choroba objawia się obniżeniem nastroju, niemocą, poczuciem bezsensu, obojętnością na sytuację i otoczenie. Leczenie może zająć wiele czasu, a nasz zespół jest gotowy Ci w tym pomóc.

Psychodietetyka

Wsparcie skierowane do osób potrzebujących zmiany złych nawyków żywieniowych. Nadwaga i inne zaburzenia związane z jedzeniem mają w wielu przypadkach podłoże psychiczne i bez uporania się z przyczynami, próby zmiany sposobu odżywiania często bywają bezskuteczne.

rozwój
Chcemy Ci pomóc

ROZWÓJ OSOBISTY

Motywacja

Wielokrotnie w życiu jest tak, że wiemy czego pragniemy, a także posiadamy niezbędne zasoby i wiedzę jak to zrealizować. Pomimo tego z jakiegoś powodu nie podejmujemy odpowiednich wysiłków i nie osiągamy oczekiwanych rezultatów. Bywa tak dlatego, że albo nie podejmujemy odpowiednich wysiłków albo załamujemy się natrafiając na przeszkody. Pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniej motywacji, poszukamy wraz z Tobą wystarczającej siły aby przezwyciężyć wszelkie trudności.

Coaching

W zmianie swojego życia często potrzebne jest wsparcie. Potrzebny jest ktoś z kim możesz porozmawiać o swoich planach. Pomożemy Ci ocenić jak ważny jest dla Ciebie cel jaki sobie wyznaczyłeś. Zidentyfikujemy wspólnie posiadane i konieczne do pozyskania zasoby i wzmocnimy Twoją motywację.

Wypalenie zawodowe

W karierze wielu osób dochodzi do takiego momentu gdy praca staje się udręką. Każdy przepracowany dzień jest męczący i nie daje satysfakcji. To może być objaw wypalenia zawodowego. Nasi specjaliści pomogą Ci odzyskać siłę i chęć do działania.

Rozwój zawodowy

Na każdym etapie życia zawodowego, dobrze jest dokonać pewnej refleksji czy obrany kierunek jest dla mnie właściwy. Niezależnie czy jesteś przed wyborem kierunku studiów, wyborem pierwszej pracy, szansą na awans czy też myślisz o zmianie branży to jesteśmy gotowi wesprzeć Cię w tej decyzji.

Rozwój kompetencji przywódczych

Pragniesz zostać menadżerem? Chcesz przewodzić ludziom i pomagać im odnosić sukcesy w pracy? Pomożemy Ci zidentyfikować silne strony oraz nabyć wszystkie niezbędne kompetencje.

Chcesz porozmawiać?

Umów się z nami na spotkanie, chętnie Cię wysłuchamy