Wydarzenia

"Sięgnij po swoje dobre życie"

Tym razem o Sile Miłości.

To już kolejne, czwarte wydarzenie w cyklu „Sięgnij po swoje dobre życie”, którego byłam organizatorką, prelegentką i prowadzącą. Wraz z pozostałymi prelegentami i artystami dostarczyliśmy wielu  momentów wzruszeń oraz przede wszystkim wiedzy i powodów do refleksji na temat znaczenia miłości w naszym życiu.

Podczas mojego wystąpienia rozmawialiśmy o wpływie miłości rodzicielskiej na dzieci, które kiedyś stają się dorosłymi wnosząc w dojrzałe życie cały bagaż doświadczeń. I to tylko od rodziców zależy jaki on będzie. Czy wychowamy osobę zamkniętą w sobie, nieufną do świata, czy też otwartą, radzącą sobie w różnych sytuacjach i nawiązującą zdrowe relacje. Poruszaliśmy temat miłości partnerskiej i jej znaczeniu również dla zdrowia fizycznego. Mówiła o tym Alina Adamowicz psycholog, psychotraumatolog, terapeutka, wykładowczyni psychologii pozytywnej stosowanej, autorka bestsellerowych książek i poradników.

panele dyskusyjne

Odbyły się również dwa panele dyskusyjne. W pierwszym z nich brały udział: Justyna Szafran aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, laureatka wszystkich nagród (Nagrody Głównej, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, obecnie członkini jury Przeglądu, prywatnie mama 17-letniego Janka, Alina Adamowicz na co dzień wspierająca kobiety oraz Barbara Grzymkowska – Blok autorka powieści „Osobista Wojna” oraz „Malowane Życie” – książek o kobietach i dla kobiet, a także szalona, wesoła i energiczna mama czwórki dzieci, która po wielu życiowych zawirowaniach postanowiła wspierać kobiety i podczas warsztatów pomagać im rozkwitać po kryzysie.

Te wspaniałe kobiety opowiadały o swoich doświadczeniach z miłością, jak radziły sobie gdy jej zabrakło i dlaczego warto o nią walczyć. Ogromnych wzruszeń dostarczył drugi panel w którym wzięli udział Agnieszka Sury i Grzegorz Prigan. Opowiadali oni o swoich relacjach z dziećmi, jak okazują swoją miłość i co uważają za kluczowe aby dzieci wychowywały się w miłości niezależnie od różnych życiowych wyzwań jakich doświadczamy.

Zadbaliśmy również o wspaniałą oprawę artystyczną. Uczestniczyliśmy w żywiołowym recitalu Izabelli Żebrowskiej wybitnej i wszechstronnej skrzypaczka występującej na międzynarodowych scenach teatralnych. Zarówno uczestnicy jak i prelegenci uznali to spotkanie za bardzo udane a przede wszystkim potrzebne w dzisiejszych czasach.