Co mówią nasi klienci

Opinie

Fot Adriana Tomusiak

Sięgnij do swoich marzeń

Właśnie mija rok od pierwszego spotkania z Panią Adrianą. Po sześciu latach poszukiwań psychologa i terapeuty dla mojej córki, natknęłam się przypadkowo na Panią Adrianę. Był to „strzał w dziesiątkę”, nie tylko dla mojego dziecka (z m.in. Zespołem Aspergera, oraz zaburzeniami zachowania i emocji ), ale dla całej naszej rodziny. Jako jedyna z dotychczasowych terapeutów , potrafiła dotrzeć do córki, zdobyć jej zaufanie, szacunek oraz chęć współpracy. Pani Adriana jest osobą bardzo angażująca się w swoją pracę, profesjonalną i empatyczną. Nie ocenia, słucha, pomaga i ukierunkowuje. Moje dziecko uwielbia te potkania. Mogę powiedzieć ,że żyje” od spotkania do spotkania ze „swoją Panią”, Nie są to tylko typowe zajęcia w gabinecie. W ramach otwarcia na świat i „oswojenia ” z ludźmi, Pani Adriana zabiera córką na zakupy, do miasta i na spacery. Te zajęcia „w terenie” są niezwykłą formą terapii i pomocą. Po roku spotkań córka jest inną osobą . Wyszła ze stanów depresyjnych, myśli samobójczych i lęków. Czarne stroje zamieniła na różnokolorową mozaikę. Nie tylko nie boi się świata, ale zaczęła go lubić. Nie jest to moja osobista opinia jako matki , ale zmianę zauważono również w szkole.

W porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym uczennica bardziej otworzyła się na nowe relacje. Podczas wyjść klasowych była otwarta na rozmowy z innymi koleżankami, nie stroniła od grupy. Podczas lekcji coraz częściej wybiera miejsce obok innej osoby, a nie jak wcześniej siedzenie samej z dala od innych. W pracach pisemnych nie ma słów o charakterze depresyjnym, co wcześniej nagminnie się powtarzało” – fragment Okresowej Wielospecjalistycznej Oceny Funkcjonowania Ucznia"

Pani Adriana jest osobą bardzo godną polecenia za zaangażowanie oraz efekty terapeutyczne.
Agnieszka
"Początkiem 2021 roku znalazłam się na życiowym zakręcie, psychicznie nie byłam w stanie sama sobie poradzić z problemami dlatego postanowiłam skorzystać z pomocy specjalisty. Tym specjalistą okazała się Pani Adriana. Od pierwszego momentu zyskała moje zaufanie. Czułam, że tylko Ona jest w stanie wyciągnąć mnie ze złej kondycji. Nie myliłam się !!! Pani Adriana to wyjątkowy fachowiec, cechują ją profesjonalizm, rzetelność, ogromna wiedza, indywidualne podejście do pacjenta, a co najważniejsze stosowane metody są bardzo skuteczne i przynoszą szybkie efekty. Z całego serca polecam Panią Adrianę!!!"
Ola
"Adriano, każdy ma swojego anioła, Ty jesteś moim – pozamiatałaś mój mózg z resztek strachów, z zeszłorocznego ciężkostrawnego obiadu, z bólu, z codziennych trosk i traum, z którymi nie umiem walczyć… teraz kiedy te wszystkie życiowe „śmieci” są już na jednej kupce, siedzisz ze mną przy kubku gorącej kawy i zastanawiamy się, do którego kubła to wszystko wrzucić, przecież płacę za segregowane – bo taniej!! Nie wiem jak długo będziesz w moim życiu, ale cieszę się że jesteś"
Nika
"Do Adriany trafiłem można by powiedzieć przez "przypadek" jednak teraz wiem, że musiałem do niej trafić. Początkowo byłem sceptyczny i miałem postawę zamkniętą, jednak szybko zmieniłem podejście. Idąc na spotkania miałem w głowie to, że idę spotkać się z człowiekiem, któremu zależy na mnie i chce mi pomóc okazując przy tym miłość i zrozumienie, a nie do terapeuty, dla którego to jest tylko praca. Jestem osobą dla, którego wiara w Boga jest bardzo ważna i spotkałem się z pełnym zrozumieniem, a także elementy mojej wiary były umiejętnie wplecione w terapię. Terapia nie była prosta ale za to bardzo skuteczna. Do tej pory jestem w szoku jak sprawnie udało się przejść przez wiele traum, które sprawiały że moje życie było trudne. Adriana prowadzi terapię w sposób dzięki któremu nie uzależniamy się od terapeuty tylko uczymy się sami rozwiązywać swoje problemy, a nawet jesteśmy wstanie dalej zanieść pomoc. Dzięki Adrianie zmieniłem swoje sceptyczne podejście do psychoterapii i chce się bardziej rozwijać w tym kierunku żebym mógł potem skuteczniej pomagać innym."
Wojtek
WSTĘP- tak było
Jest rok 2022 styczeń może końcówka 2021, stan mojego Misia się pogarsza, słabnie, jest ( to wiem dzisiaj) coraz gorzej, a mnie siły opuszczają coraz bardziej. Zachowuję uśmiech i dobrą minę do … . Szykujemy się do TK jest ciężko, stara się być do końca wesoła, a ja ją okłamuję i do końca mówię będzie dobrze. LECZYMY. Omawiamy wszelkie sprawy, jakie mam załatwić, ostatnie przypomnienie, obietnice, co do mojego MISIA i ostatnie słowa KOCHAM i koniec. Zaczyna się czas udręki, niezrozumienia, buntu, dzikich myśli, pogoni nie wiem za czym, może za dniami słońca. Przyszedł czas gwiezdnych wojen i lorda VADERA. Ta moc jest ze mną do dzisiaj, ciemna strona mocy, bo to nie ona, tylko ja tam powinienem być. To nie tak miało być, nie tak chciałem by się skończyło, to nie TAK DLACZEGO!?!?!? Jak wszystko szło ku dobremu, kiedy coś idzie, ten LORD mnie ściga. Dlaczego mnie nie zabierze? Adriana jest osobą którą poznałem z moich czynów tylko i wyłącznie działań i rzeczy które zrobiłem..

OPINIA

Poznałem Adrianę przed przychodnią, czekałem na wizytę. Podjechał samochód, wysiadła uśmiechnięta, bardzo ciepła kobieta w okularach. Trochę się spóźniła, ale to nie miało znaczenia, jej uśmiech, werwa blask ciepła, jaki zobaczyłem wiedziałem, że to jest to. Ta nić, te 3 sekundy, wystarczyły aby obdarzyć osobę PEŁNYM ZAUFANIEM, takim czymś co porównam to do mojego MISIA. Osoba mająca bardzo mało czasu, dlatego wstaje godzinę wcześniej, poświęca swój czas prywatny dla nas (mam pacjenta muszę iść, ale tę minutkę dam wam, tą sekundkę będę przy was). Jesteście dla mnie ważni jesteście wspaniali, radzicie sobie jestem z was dumna. Czerpie od nas niewiele ale w zamian dostajemy to coś, dla każdego będzie to coś innego. Jednego dnia uśmiech, drugiego przytulenie, trzeciego rozmowę na minutkę, bo taka jest. Pasja z jaką to robi powoduje, że nie widać wcale u niej, że to praca, że to ogromny wysiłek, wydatek energetyczny, spędzony czas na analizie wszystkich nas i każdego z osobna. A my mamy różne problemy, wiele wątków, wiele spraw i wiele osobowości, a ona jest jedna. To nasz filar, taka konstrukcja, która trwa, a my możemy w nią uderzać, a ONA TRWA, pochłania to. Jak to robisz, jak wytrzymujesz, nie zwariowałaś? To człowiek o twarzy matki, ojca, przyjaciela, osoby, która wie kiedy i co potrzeba komu. To anioł, który dzieli się energią, tą pozytywną, widzącą w nas same dobre rzeczy, kierująca delikatnie myślami, uczuciami i potrzebami. Stanowiąca drogowskaz, kierunek, ale nie podejmująca za nas decyzji. Szanująca nasze uczucia, jest na poziomie danej osoby, nie wywyższa się, nie ma relacji ja lekarz ty pacjent. To jest jak miód który pobudza, łagodzi i jest miły sympatyczny słodki. Dzielący się swoimi prywatnym życiem, pokazuje że jest taka sama. Dlatego, może to bardzo złe słowo, ale jak mam skomentować to wszystko, to na 10 punktów dałbym 150 lub nawet więcej. Dziękuję to mało nie mam słów które by mogły wyrazić to wszystko
Duszek
"Serdecznie polecam spotkania z Panią psycholog Adrianą. Pełen profesjonalizm. Ogromna wiedza. Niezwykła empatia. Niesamowicie trafne i skuteczne wskazówki. Pomogła mojej 12-letniej córce przetrwać bardzo trudny okres, za co jestem i będę Jej wdzięczna do końca życia.."
Jola